Domy energooszczędne

Domy energooszczędne to idea niższego zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzania czy schłodzenia budynku niż ma to miejsce w przypadku budownictwa tradycyjnego. Przy dobrze wykonanym obiekcie spada ono nawet trzykrotnie.

Domy energooszczędne to nie tylko oszczędność energii. To oszczędność Twojego cennego czasu – spędzając go mniej na obsłudze domu oraz planowaniu comiesięcznego budżetu będziesz miał go więcej dla siebie oraz Twoich bliskich. Co warte zaznaczenia koszty realizacji domów energooszczędnych nie przewyższają znacznie kosztów wykonania domów tradycyjnych. Dołożenie do budżetu inwestycji kilku procent jej wartości na etapie realizacji zaowocuje nawet trzykrotnie niższymi rachunkami podczas użytkowania nowopowstałego budynku!

Wszystko zaczyna się na wczesnym etapie samego projektu gdzie nasi architekci każdy Twój pomysł traktują naprawdę wyjątkowo. Odpowiednie doświadczenie oraz projektowe „know-how” pozwolą wspólnie stworzyć koncepcję Twojego wymarzonego Domu Energooszczędnego. Możesz też ominąć ten etap korzystając z jednego z naszych gotowych projektów albo zlecić nam wykonanie budynku zgodnie z dokumentacją, którą już posiadasz.

Z niezwykłą starannością podchodzimy do realizacji projektu na placu budowy – wyeliminowanie tzw. mostków termicznych zapewnia pożądaną jakość wykonania oraz klasę energetyczną. Dbałość o szczegóły i odpowiednio dobrana technologia (budujemy w technologii Izodom2000 a także technologii szkieletu drewnianego) gwarantują powodzenie nawet przy najbardziej wymagających projektach.

Kluczowa jest skuteczna izolacja termiczna możliwa do uzyskania poprzez odpowiednio dobrane przez nas materiały do konstrukcji ścian zewnętrznych oraz stolarkę okienną o niskim współczynniku przenikania ciepła. Dodatkowo posadowienie budynków na systemowych płytach fundamentowych IZODOM2000, najwyższej klasy wentylacja mechaniczna firmy PRO-VENT, gruntowe wymienniki ciepła, czy system inteligencji budynków FIBARO spowodują, że Twój budynek zamiast przypominać ziejącego dymem potwora nabierze kolorów przyjaznych Twoim bliskim, Tobie i otoczeniu.

Nasi Klienci często nazywają nas zespołem od „zadań specjalnych”. To chyba dlatego, że czujemy się najlepiej wszędzie tam gdzie kończy się sztampa i odwzorowywanie standardowych rozwiązań, a zaczynają pojawiać się prawdziwe, budowlane wyzwania.

Ze względu na lokalny patriotyzm najlepiej czujemy się wznosząc ciekawe architektonicznie budynki energooszczędne na naszej ukochanej Lubelszczyźnie. Domy energooszczędne w miastach Lublin, Puławy, czy Zamość – to fakt, tam spotkasz nas najczęściej. Wielkie zamiłowanie do podróży powoduje natomiast, że z powodzeniem budujemy też w pozostałych regionach Polski, a także poza jej granicami.

Zachęcamy do kontaktu. Dzięki nam przekonasz się, że budowanie Twojego Domu Energooszczędnego nie będzie ani trochę uciążliwe, co więcej dzięki nam stwierdzisz, że budowanie to wielka, wspaniała przygoda.

Kontakt z nami

partnerzy