Aktualny projekt domu w Nałęczowie

miniatura

Dom, który roboczo nazwaliśmy „00”. Budynek usytuowany na obrzeżach malowniczego Nałęczowa pełni kilka funkcji.

  • Jest dla nas poligonem doświadczalnym, gdzie na „żywym organizmie” sprawdzamy i testujemy najnowocześniejsze technologie przeznaczone dla budownictwa pasywnego i inteligentnego.
    Ponieważ to my sami jesteśmy tutaj inwestorami dom pełni też rolę budynku pokazowego, gdzie poprzez własne doświadczenia wynikające z mieszkania w nim na co dzień jesteśmy w stanie odpowiadać na Twoje pytania, wskazywać najlepsze rozwiązania i pokazywać w rzeczywistości jak funkcjonują poszczególne mechanizmy. Dom jest naszpikowany ciekawymi i nowatorskimi rozwiązaniami składającymi się na jedną całość – TWÓJ DOM PASYWNY 00.
  • Posadowiony na płycie fundamentowej IZODOM 2000 budynek o powierzchni użytkowej ok. 190 m2 z pomieszczeniami rozlokowanymi na dwóch kondygnacjach. Konstrukcja budynku oparta o system firmy IZODOM 2000 – ściany budowane w technologii szalunku traconego o grubości 45 cm wybudowane z pustaków neoporowych zalewanych najwyższej jakości betonem dostarczonym przez firmę EURO-TRANS, gdzie warstwa izolacji termicznej ma sumaryczną grubość 30 cm. Wewnątrz stropy monolityczne a także ściany konstrukcyjne i działowe z silikatu mające za zadanie akumulację ciepła w ciągu dnia i oddawanie go w nocy.
  • Ilością ciepła dostarczanego z zewnątrz sterują okna wykonane i zamontowane przez firmę EUROAL, system MB-104 PASSIVE SI. Nad ilością światła dopuszczonego do budynku czuwa zaś system żaluzji zewnętrznych zamontowanych na oddzielnej konstrukcji. Całość zamyka dach odwrócony, obsadzony drobną roślinnością, który pełni funkcję tarasu widokowego.

 

slide_2slide_3

  • Elewacja to w głównej mierze profile z modrzewia syberyjskiego w kształcie rombu 24 x 68 mm, impregnowane preparatem HK-LASUR firmy REMMERS w trzech kolorach (dąb jasny, dąb rustykalny, teak). Całość materiałów dostarczona przez firmę DOMBAL.
  • Za aranżację wnętrz odpowiadają połączone siły. Dzięki współpracy Gosi Fraszka z biurem INSIDE ARCH powstał funkcjonalny i ciekawy projekt zagospodarowania wnętrza, na które składają się 3 sypialnie, biuro, przestrzeń dzienna będąca połączeniem salonu, jadalni, kuchni, 2 garderoby i 2 łazienki a także ciągi komunikacyjne.
  • Za ogrzewanie oraz schładzanie temperatury w domu odpowiedzialna jest wbudowana w centralę wentylacyjną pompa ciepła typu powietrze – powietrze (system autorstwa rodzimej firmy PRO-VENT), do której doprowadzono powietrze przechodzące przez płytowy gruntowy wymiennik ciepła również wyprodukowany w fabryce PRO-VENTu. Wspomniany wymiennik ma za zadanie dogrzewać powietrze wchodzące do budynku zimą i schładzać powietrze dostarczane latem.
  • Procesami w budynku steruje system dostarczony przez firmę FIBARO, który integruje w jedną całość wszelkie zastosowane w budynku rozwiązania, od ogrzewania, przez oświetlenie, systemy bezpieczeństwa, zdalnego sterowania czy systemy audio i video.

Filmy

FILM 1

Przygotowanie placu budowy

FILM 2

Budowa domu od A do Z