Gruntowe wymienniki ciepła

Nie wierzyliśmy w działanie GWC dopóki nie spróbowaliśmy i nie przetestowaliśmy na własnej skórze. Po całorocznych testach jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego jak bardzo gruntowy wymiennik ciepła jest w stanie zaingerować w poprawę jakości warunków naszego życia. Zaczynając od ekonomii (wymiennik dogrzewa wchodzące do budynku powietrze zimą a schładza je latem dzięki czemu widzimy znaczne oszczędności wydatków na energię potrzebną do grzania czy chłodzenia powietrza) po jakość doprowadzanego do budynku powietrza – odpowiednio osuszone latem i nawilgocone zimą a także oczyszczone i zawsze „świeże”.

Z czystym sumieniem polecamy każdemu, komu na jakości chwil spędzonych we własnych 4 kątach zależy, a także tym którzy z ołówkiem w ręku prowadzą kalkulację wydatków poniesionych na utrzymanie domu. To także urządzenie wspierające i poprawiające funkcjonowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją, tak więc polecamy rozważyć również tym, którzy takie rozwiązanie w swoim domu pasywnym czy energooszczędnym planują.

Gruntowe wymienniki ciepła (zwane potocznie GWC) to urządzenia wykorzystujące darmową energię geotermalną oraz fakt że na określonej głębokości pod powierzchnią ziemi temperatura jest zawsze stała, niezależnie od pory roku. Uzyskanie ciepła w sezonie grzewczym oraz chłodu latem poprzez wysoki odzysk z gruntu znacznie obniża koszty eksploatacji domu przez cały rok! Dodatkowo zapewnia optymalną pracę rekuperatorów podczas długich miesięcy zimowych oraz znacznie poprawia mikroklimat wnętrza naszego domu poprzez osuszenie i schłodzenie nawiewanego powietrza podczas okresu letniego.

Gruntowe wymienniki ciepła naszego Partnera – firmy Pro-Vent to najwyższej klasy rozwiązania które bazują na ponad 15-letnim doświadczeniu oraz znalazły zastosowanie w ponad 12000 inwestycjach, mają również swoje chronione miejsce w Urzędzie Patentowym. Ogromny przedział wydajności (200 – 30000 m3/h) stosowanych systemów pozwala na wykorzystanie ich zarówno do małych inwestycji (domów jedno- oraz wielorodzinnych) a także dużych obiektów (hal przemysłowych itp.).

Tak jak w przypadku wszelkich działań objętych naszą ofertą, realizujemy gruntowe wymienniki ciepła w Lublinie, Puławach, Zamościu czy innych ośrodkach Lubelszczyzny i województwa lubelskiego. Pomimo tego faktu z radością przyjmujemy zlecenia na wykonanie GWC w innych częściach Polski a także poza jej granicami.

Zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu. Przeanalizujemy warunki lokalizacji w której będzie realizowana inwestycja. Przygotujemy dedykowaną ofertę spełniającą wszystkie wymagania techniczne zarówno dla gotowych projektów jak i tych, realizowanych z naszej oferty. Wyjaśnimy również dlaczego to właśnie bezprzeponowy, płytowy gruntowy wymiennik ciepła GWC PROVENT-GEO winien zostać zainstalowany i jakie jest jego przewaga nad innymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Zapraszamy!

Kontakt z nami

partnerzy