Instalacje wentylacji mechanicznej

Instalacje wentylacji mechanicznej do tej pory kojarzyły się z nowoczesnymi budynkami, tymczasem ze względu na ich atuty, w przypadku nowopowstałych budynków coraz częściej stają się standardem. Funkcjonują w pełnej zgodzie z ekologią dodatkowo pomagając mieszkańcom ograniczyć koszty związane z eksploatacją instalacji grzewczych nawet o połowę.

Niepoprawnie działająca wentylacja w budynkach mieszkalnych ma niekorzystny wpływ zarówno na konstrukcję budynku jak i przede wszystkim na zdrowie przebywających w nich ludzi. Brak skutecznego odprowadzenia wilgoci powstałej w wyniku aktywności domowników stwarza sprzyjające warunki do rozwoju niebezpiecznych grzybów i pleśni. Przy wilgotności powyżej 60% może nastąpić znaczny wzrost ilości zarodników w powietrzu jak również roztoczy będących główną przyczyną rozwoju alergii.

Ze względu na specyficzne wymagania w budownictwie energooszczędnym (niezbędna wysokiej klasy szczelność ścian oraz stolarki) dotychczas stosowany grawitacyjny sposób wentylacji budynków nie spełnia swojego zadania. Jedynym w praktyce stosowanym rozwiązaniem jest system wentylacji wymuszonej, sterujący wymianą powietrza w sposób mechaniczny. Optymalnym jego rozwinięciem jest układ nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

Nasi projektanci, wraz z naszym Partnerem – firmą Pro-Vent, dbając o poprawnie wykonany projekt oraz instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją zagwarantują znaczne oszczędności kosztów przeznaczonych na ogrzewanie budynku.

Ograniczenie wydatków możliwe jest z 3 powodów:
1. Wentylacja zachodzi w sposób kontrolowany – Ty decydujesz z jakimi parametrami będzie funkcjonować w danym momencie.
2. Następuje znaczny (nawet do 95%) odzysk ciepła z powietrza wywiewanego!
3. Podczas wykraplania wilgoci odzyskiwane jest ciepło skraplania wody.

Nasi „realizatorzy marzeń” zadbają o najwyższą jakość wykonania instalacji. Jeżeli planujesz wykorzystać kanały wentylacyjne jako formę nowoczesnego zagospodarowania wnętrz dołożą wszelkich starań aby instalacja w Twoim Domu Pasywnym czy Energooszczędnym była nie tylko integralną częścią sprawnie działającego systemu, ale także elementem wystroju.

Wykonujemy instalacje wentylacji mechanicznej na terenie miast województwa Lubelskiego. Lublin, Puławy, Zamość to ośrodki, w których spotkasz najczęściej nasze realizacje z zakresu wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Dzięki naszym podróżniczym zamiłowaniom wykonujemy też instalacje na terenie całej Polski a także poza jej granicami.

Kontakt z nami

partnerzy